Краматорськ


1.Краматорська загальноосвітня школа I-III ступенів № 6.

2. 84302, Донецька обл., м. Краматорськ, вул. В. Садова, буд. 71

3.тел. (0626) 412488

4. school_6_6@mail.ru

5. kramschool6.edukit.dn.ua

6. –

7. Бібліотечний фонд: 44620 екз.

- науково-методична література – 500 екз.

- художня література – 16504 екз.

- навчальна література(пiдручники) – 28087екз.

- періодика -5 видань

- довідкова література – 29 екз.

- медіа ресурси – 0 дисків.

8. Каталоги: системний та алфавітний;

Картотеки: з інноваційних технологій;

про правопорушення підлітків;

з народознавства;

з профорієнтації

передового педагогічного досвіду.

9. Мета:

- створення моделі використання сучасних технологій у навчально-виховному процесі школи, які активно сприяють формуванню інформаційної культури учнів, їх самостійної активності, а також підвищення професійної кваліфікації вчителів за допомогою засобів нових інформаційних технологій;

- формування пізнавальної компетентності учнів.

Задачі:

- сприяння реалізації державної політики в галузі освіти;

- інформаційне забезпечення програмних та факультативних знань, самоосвіти школярів;

- виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації;

- навчання школярів технологіям користування бібліотекою;

- всебічне сприяння підвищенню фахової майстерності педагогів;

Шкільний клуб інформаційних технологій

Такий клуб (творча група, колегія, сектор) об'єднає зусилля вчителів, учнів і їхніх батьків, що проявляють особливий інтерес до процесів інформатизації освіти.

Кредо: рухатися вперед, тiльки вперед.

10. Будинок ЗОШ № 6 було побудовано у 1936 році будівельниками металургійного заводу ім.. Куйбишева. Але спочатку в ньому було розташовано СШ № 13 з українською мовою навчання, а СШ № 6 займала будинок колишньої гімназії, розташованої у сквері по вул. Шкiльнiй. Нині цієї будівлі не існує. Під час Великої Вітчизняної війни воно було повністю зруйновано, і на його місці вже після вiйни розташований сквер. У 1938 році СШ № 13 була переведена в будівлю СШ № 6, на базі якої була створена перша в місті бібліотека. Тоді бібліотека займала маленьку кімнату, її бібліотечний фонд нараховував 270 екз.

За період існування збільшився бібліотечний фонд. Бібліотека має абонентський та читальний зали, книгосховище. Зараз бібліотека є культурним та інформаційним центром шкільного життя.

11. За останні 5 років бібліотека покращила побутові умови, матеріальне становище. Постійно оновлюються інформаційні джерела, в допомогу учням працює комп’ютер.

12.Перспективи розвитку:

Модернізація освіти в Україні зумовила необхідність трансформації бібліотек і сучасні бібліотечно-інформаційні центри.

Одним з основних завдань освіти і науки в Україні – інформатизація бібліотек, забезпечення повного доступу до всіх інформаційних матеріалів.

- орієнтація освіти на світові стандарти з збереження національних традицій;

- створення єдиного інформаційного простору;

- організація навчально-виховного процес на основі використання ком’ютерних технологій.

Непаперові носії інформації дають змогу бібліотекарю та вчителю зробити навчання активним процесом здобутті та формуванні знань учнів, ввести проектне навчання, навчальні ігри та конструктивні завдання з будь-якого предмету з допомогою комп’ютерних технологій.

Бібліотека – це інформаційний центр, частиною якої є медіатека. Медіатека, як фонд непаперових носіїв інформації, створюється окремо від бібліотеки та знаходиться, у веденні вчителів інформатики. Наша мета:

1) очолювати роботу з книгою в школi, а саме освiтньо-виховну та iнформацiйну по вiдношенню до учнiв; iнформацiйно-виховну по вiдношенню до вчителів;

2) працювати над автоматизацією та механізацією бібліотечних процесів, поповнювати фонд методичної та художньої літератури;

3) удосконалювати роботу бiблiотеки з урахуванням вимог сьогодення;

4) домагатися обладнання бiблiотеки сучасними технічними засобами та підключення до мережi Iнтернет.

13. Бібліотека – інформаційний культурний центр навчального закладу, від достатнього рівня її інформування залежить якість навчально-виховного процесу. Під впливом процесів інформації змінюється розуміння завдань освіти. Навчання стає особисто орієнтованим, зростає роль самостійної роботи учня з пошуку, збору, аналізу та використання інформації. Нова школа потребує нових форм і нових методів роботи шкільної бібліотеки.

14. В бібліотеці були проведені заходи:

- Тиматичний тиждень «Цi страшнi 33-тi…..» »;

- Вікторина присвячена творчостi Т.Г.Шевченко;

- Тиждень різдвяних свят «Тож прилетiла до нас Коляда.».

-Посвята в читачi «Книжкове королівство»;

-Захiд до Дня мiста «Мiй рiдний край».

15.На базі учнів третього класу було проведено свято «Эти старые,старые сказки». Воно проходило дуже цікаво. Діти читали казки, співали пісні, інсценували казку «Попелюшка», грали та розгадували кросворд. Також дiти подивились дуже цiкавi казки,цiлий збірник яскравих старих казок. Весь час панувала святкова та радісна атмосфера, учні були активні.Пiсля активноi участi,дiти ще просили провести такi свята.

Кiлькiсть переглядiв: 204

Дата останньої зміни 25 Травня 2020

Фотогалерея